Barion Pixel

Az alábbiakban összefoglaltuk, hogy mit kell tennie annak a tenyésztőnek, aki igénybe kívánja venni a törzskönyvi regisztráció állami támogatását:

A tenyésztő akkor veheti igénybe az államilag támogatott törzskönyvezést, ha magánvállakozó, adószámmal rendelkező magánszemély vagy őstermelő. A tenyésztőnek ETSZ tagsággal kell rendelkeznie. A hobbitenyésztő, aki csak magánszemély és nem számláz, nem ad nyugtát sem, az nem
vehet részt a pályázatban!

****************************************************

Tenyésztő teendői a támogatott törzskönyvekkel kapcsolatos ügyintézés során:

1. lépés: Kincstári regisztráció – beküldése a MÁK-hoz!

A támogatás igénylése előtt a kedvezményezett (tenyésztő) regisztrál a Magyar Államkincstár (MÁK) ügyfél-nyilvántartási rendszerében.

A kincstári regisztrációhoz információ és az űrlap a MÁK weboldaláról letölthető, és azt személyesen vagy postai úton az ügyfél lakóhelye/székhelye szerint illetékes kormányhivatal címére kell benyújtani (https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/az-ugyfelszolgalat-adatai).

2. lépés: Hatósági bizonyítvány iránti kérelem – beküldése a MVKE-hez!

A tenyésztő a támogatásra irányuló kérelmet nyújt be a tenyésztőszervezethez a NÉBIH által közzétett, egységes nyomtatványon, aminek pozitív elbírálása után a tenyésztő hatósági bizonyítványt kap. Az idén benyújtott kérelemre kiadott hatósági bizonyítvány 2027. december 31-ig az érvényes lesz, nem kell sem évente, sem almonként újat beadni!

A kérelmet egyesületünkhöz a következő postacímre kell beküldeni:

Mentes Andrea, 8900 Zalaegerszeg, Pacsirta u. 3. B.

Kérelemigénylési nyomtatvány, illetve kitöltési útmutató a NÉBIH oldaláról letölthető:

https://portal.nebih.gov.hu/documents/

****************************************************

A kérelemmel és támogatással kapcsolatos további ügyintézést a tenyésztő szervezet végzi:

  • a tenyésztő támogatásra irányuló kérelmét továbbítja a NÉBIH-hez,
  • a hatósági bizonyítvány nyilvántartásba vételéről tájékoztatja a tenyésztőt,
  • továbbiakban a támogatott tenyésztő által lejelentett almok törzskönyvi regisztrációját már
    kedvezményesen (a törvényben meghatározott összeggel csökkentett áron) végzi el,
  • a kedvezményezett részére kimutatást készít az elvégzett szolgáltatásról, a költségekről és a
    támogatás mértékéről,
  • részletes nyilvántartást vezet a kérelmezett támogatásokra vonatkozóan,
  • a támogatott törzskönyvek árát következő év március 10-ig elszámolja a Kincstárral.

Amennyiben a szolgáltatás költsége meghaladja az államilag igénybe vehető támogatás mértékét, abban az esetben a tenyésztő a különbözetet köteles megfizetni. Amennyiben a szolgáltatás nyújtására (alom bejelentésre) a támogatási keretösszeg esetleges kimerülését követően kerül sor, a
kedvezményezett a költségek teljes összegét köteles megfizetni a tenyésztőszervezetnek. (43/2014 FM Rendelet)

Magyar Vizsla Klub Egyesület